Výrobní proces:
Ocelové desky-odolné proti opotřebeníjsou zpracovávány do různých{0}}vložek odolných proti opotřebení prostřednictvím výrobních technologií, jako je řezání, deformace válcováním plechu, vrtání a závitování.
Oblasti použití:
Vložky odolné proti opotřebení{0} se používají na zařízení drtičů, násypky, podavače, síta, skluzy atd.
Výhody ocelových vložek-odolných proti opotřebení
1. Vynikající odolnost proti opotřebení
Odlitky s vysokým-manganem běžně používané pro vložky drtičů jsou hlavně Mn13, Mn13Cr2 a Mn18Cr2. V pracovních podmínkách se středním a nízkým nárazem nemohou tyto vysoce-manganové odlévací vložky plně uplatnit svou pracovní-kapacitu vytvrzování kvůli nedostatečnému nárazu a tření, často se opotřebovávají před dosažením požadovaného-účinku vytvrzení. Ocel GNEE Steel odolná proti opotřebení- nabízí výjimečnou odolnost proti opotřebení, což umožňuje tenčím vložkám snížit náklady na produkty nebo prodloužit životnost vložek.
2. Vynikající odolnost proti nárazu
Za určitých podmínek vysokého-namáhání rázem (jako je opotřebení při rýhování) neleží vrchol-tvrdnutí odlitků s vysokým-manganem na vnějším povrchu. To vede ke křehnutí tkáně a iniciaci trhlin v tomto místě, což způsobuje odlupování nebo dokonce křehké lomy opotřebovaného povrchu. Naproti tomu ocel GNEE odolná proti opotřebení- je kalená a temperovaná ocelová deska s lepší prokalitelností a jednotnou strukturou, která zajišťuje konzistentní výkon od povrchu k jádru bez křehkého lomu.
Třídy a vlastnosti oceli odolné proti opotřebení-
| Stupeň | Mez kluzu (MPa) | Pevnost v tahu (MPa) | Prodloužení (A50 mm %) | Tvrdost podle Brinella (HBW) | Dostupné specifikace (mm) |
|---|---|---|---|---|---|
| NM300TP | 600-800 | Větší nebo rovno 900 | Větší nebo rovno 8 | Větší nebo rovno 270 | 3.0-5.0 |
| NM400 | Větší nebo rovno 1000 | Větší nebo rovno 1200 | Větší nebo rovno 10 | 370-430 | 3.0-25.0 |
| NM450 | Větší nebo rovno 1100 | Větší nebo rovno 1250 | Větší nebo rovno 7 | 420-480 | 3.0-25.0 |
| NM500 | Větší nebo rovno 1200 | Větší nebo rovno 1500 | Větší nebo rovno 7 | Větší nebo rovno 470 | 3.0-25.0 |
| NM550 | / | Větší nebo rovno 1650 | Větší nebo rovno 6 | Větší nebo rovno 530 | 4.0-25.0 |
| NM600 | / | Větší nebo rovno 1750 | Větší nebo rovno 5 | Větší nebo rovno 570 | 4.0-25.0 |
| NM450SP | Větší nebo rovno 1100 | Větší nebo rovno 1300 | Větší nebo rovno 7 | 420-480 | 3.0-25.0 |
| NM500H | Větší nebo rovno 1500 | Větší nebo rovno 1700 | Větší nebo rovno 7 | Větší nebo rovno 520 | 4.0-25.0 |
Doporučené použití ocelových vložek-odolných proti opotřebení
Na výrobních linkách písku a štěrku pracují různé součásti zařízení za podmínek vyžadujících odolnost proti opotřebení, odolnost proti nárazu a vysokou houževnatost. Výběr ocelových vložek odolných proti opotřebení by měl být založen na různých principech drcení a požadované velikosti částic produktu.
| Název součásti zařízení | Doporučené třídy-otěruvzdorné oceli |
|---|---|
| Horní a spodní boční kryty čelisťových drtičů | NM400/NM450/NM500/NM500H |
| Rámové vložky nárazových drtičů | NM400/NM450/NM500/NM500H |
| Vstupní vložky kladivových drtičů | NM400/NM450/NM500/NM500H |
| Spodní kryty rámu kuželových drtičů | NM400 |
| Zásobníky na krmení | NM500/NM500H/NM450SP |
| Podavače | NM400/NM450/NM500 |
| Vstupy obrazovky | NM400/NM450/NM500 |
| Skluzavky | NM500/NM500H/NM450SP |



GNEE Steel se specializuje na různé vysoce{0}}kvalitní ocelové produkty, včetně vysoce-manganové oceli,{2}}otěruvzdorné oceli, vysoko-pevnostní oceli, automobilové oceli, středně a vysoko{4}}uhlíkové oceli, za studena{5}}válcované oceli, mořené oceli, galvanizované oceli a křemíkové oceli. Jako moderní podnik integrujeme dodávky surovin, zpracování a distribuci logistiky, abychom mohli poskytovat komplexní ocelová řešení.
Co je ocel odolná proti opotřebení?
Ocel odolná proti opotřebeníobecně má vyšší obsah uhlíku a obsahuje také mangan, chrom, nikl, vanad a bor. Tyto legující prvky zvyšují nejen tvrdost, ale i tažnost. V omezené míře mají tyto prvky také pozitivní vliv na odolnost proti korozi.
Jaká ocel je nejvíce odolná proti opotřebení?
600 HB:HARDOX600 a XAR600patří mezi nejtvrdší-otěruvzdorné oceli na trhu. Nabízejí maximální odolnost proti oděru a používají se v aplikacích, kde je extrémně vysoké namáhání opotřebením, např. v drtírnách nebo při výrobě oceli.
Jaký je rozdíl mezi tvrdostí a odolností proti opotřebení oceli?
Tvrdost označuje odolnost materiálu vůči trvalé deformaci a vztahuje se na schopnost materiálu odolávat vtlačení, poškrábání, řezání nebo ohýbání. Odolnost proti opotřebení se týká schopnosti materiálu odolávat ztrátě materiálu určitým mechanickým působením.
Co je AR400 Steel?
AR400 jespeciálně navrženy pro aplikace odolné proti oděru a opotřebení-. AR400 má typický rozsah tvrdosti 360-444 BHN, což je o něco méně než AR450. Stejně jako u jiných otěruvzdorných ocelí nemá definovanou chemii, ale jakost se určuje na základě tvrdosti.
Je AR400 pevnější než měkká ocel?
AR400 měkká ocel: Ve srovnání s měkkou ocelí,AR400 je výrazně tvrdší a odolnější, takže je vhodnější pro-aplikace s vysokým opotřebením. Přesto je mnohem obtížnější svařovat nebo tvarovat.
Jaký je rozdíl mezi ocelí AR 400 a 500?
jaký je v tom rozdíl? Hlavním rozdílem je odolnost proti nárazu.AR500 má vyšší odolnost proti oděru, ale AR400 má vyšší odolnost proti nárazu.
Co je ocel NM400?
Ocel NM400 jevysoce{0}}pevnostní ocel odolná proti opotřebení-, známá pro svou vynikající odolnost a houževnatost. NM400 je standardní čínská kvalita oceli GB. Materiál NM 400 je široce používán v průmyslových odvětvích, kde je důležitá odolnost proti oděru, jako například ve stavebnictví a těžebním sektoru.
Jaký je rozdíl mezi Hardox 400 a NM400?
Chemické složení NM400 a Hardox 400 ovlivňuje jejich odolnost proti opotřebení, pevnost a výkon při namáhání. Hardox 400 obecně obsahuje vyšší obsah chromu (Cr) a niklu (Ni), což přispívá k lepší tvrdosti a houževnatosti, zatímco NM400 udržuje rovnováhu mezi cenou a výkonem.
| Další ocelový plech od GNEE | ||||
| Jméno | Materiál | Specifikace (mm) | tuny | Poznámka |
| Plátovaný ocelový plech | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300 mm (základní deska), 1-50 mm (kompozitní deska) | / | UT, AR, TMCP. Normalizované, kalené a temperované, Zkouška směru Z, Charpy V-Vrubový test Test třetí strany, Otryskávání a lakování. |
| Nízká slitina | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normalizace, temperování, řízené válcování, válcování za tepla, válcování za tepla, 1. kontrola, 2. kontrola, 3. kontrola |
| Deska tlakové nádoby | A204 Třída B,A515 Třída 70,A537 Třída 1,SA387 Třída 11 Třída 1,P265GH,S537 Třída 2,P355Q,P275N,P355N,P690Q,Q345R, | 3 - 300 | 8650 | Normalizace, temperování, řízené válcování, válcování za tepla, válcování za tepla, 1. kontrola, 2. kontrola, 3. kontrola |
| Vysoce{0}}pevnostní deska | A514 Třída F, A572 Třída 50, A588 Třída A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E | 8 - 120 | 3086.352 | Kalené a temperované |
| Deska odolná proti opotřebení- | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Kalené a temperované |
| Lodní deska | ABS AH32,ABS DH32,ABS EH32,ABS FH36,ASTM A131A, ASTM A131 EH32,ASTM A131 AH36,CCS A,CCS AH32,LR AH32, DNV A36, BV AH32 |
8 - 200 | 2853.621 | Válcování za tepla, normalizované, válcování za tepla řízené válcování, kalené a temperované + houževnatost a křehkost |





